Elérkezett a tavasz, ami azt jelenti, hogy eljött a bringatúrák ideje. Összeszedtünk 4 olyan tippet, amit segíthet megtervezni a tökéletes kirándulást.
- Jelöljük ki az idő és távolság keretet.
Több olyan biciklis térkép és applikáció van, mint a termeszetjaro.hu, Bikemap, Strava, MyGeodata, Komoot amik nem csak kilométereket, de szintváltozásokat és még más bringások személyes tapasztalatait is elérhetővé teszik, egy-egy túra vonalról. Érdemes gondosan megvizsgálni, hogy egy adott szakasz mennyire nehéz és ez alapján eldönteni, hogy mi fér bele akár egy nap tekerésbe.
- Készüljünk fel a megfelelően az időjárási viszonyokhoz.
Aki tekert már biciklin, pontosan tudja, hogy milyen kihívást jelent esőben, hidegben vagy éppen borzasztó melegben tekerni, de kevesen veszik figyelembe a szél erősségét és irányát. A szembeszél nem kímél, kivéve, ha ügyesen sikerül elbújni egy biciklis sorstársunk szélárnyékába. Érdemes egy hosszabb túra előtt nem csak az esőre, de a szélre is felkészülni és megtanulni annak ellenére is hatékonyan tekerni.
- Öltözzünk fel rétegesen.
Ezekben a hónapokban különösen nagyot változik az időjárás a nap folyamán. Mindig egyszerűbb kicipzározni, vagy begyűrni egy réteg ruhát a táskánkba, mint az első 20 perc után visszafordulni, mert már minden porcikánk ledermedt. Hosszabb, 20-30 kilómétert meghaladó utakhoz nem győzzük ajánlani az izzadság elvezető, de mégis melegen tartó kerékpáros ruhákat.
- Legyen nálad bőven víz és egy kis snack.
Minden sport tevékenységnél, így a kerékpározásnál is fontos a folyadékpótlás, ezért mindig legyen nálad kulacs. Egy hosszabb túrával rengeteg kalóriát égetünk, ezért érdemes egy-egy energia szeletet vagy zabszeletet is magunkkal vinni, hogy elkerüljük hogy szédüljünk a fáradtságtól, mire végzünk a túrával. Fontos, hogy közvetlen sportolás előtt ne együnk, hagyjunk 1-2 órát szervezetünknek az emésztésre.